top of page

Několik slov k výpisu z vysvědčení

Vážení rodiče, dneska si Vaše děti donesu domů výpisy z vysvědčení. Chtěla bych vás touto cestou poprosit, abyste na ně pohlíželi jako na zprávu, co se jim především PODAŘILO, a jako DOPORUČENÍ, na čem je potřeba ještě ve druhém pololetí pracovat. Ne ze všech budou právníci, lékaři, učitelé a ani všichni v těchto profesích jistě neměli na vysvědčeních stále samé jedničky.


Poetika základního školství spočívá v tom, že žáci v průběhu 9leté školní docházky poznají různé vzdělávací oblasti, z nichž v jedné se mohou na střední škole více rozvíjet. Maruška dostala čtyřku z přírodovědy, ale už teď je jasné, že z ní bude dobrá cukrářka, protože získala ocenění v soutěži Jiříkovská marmeliáda, Franta má trojku z dějepisu, ale v informatice dokáže naprogramovat výrobu modelu atomu na 3D tiskárně, Jirkovi nejde matematika, ale prezentuje školu a město na mistrovstvích republiky v plavání... a tak bych mohla pokračovat dále a dále.


Já byla od mateřské školky "úča", na přání rodičů jsem se věnovala ekonomii, abych po maturitě stejně utekla na pedagogickou fakultu. Děti nejsou našimi dětmi proto, aby plnily naše sny, představy. "Nechme je dýchat" a pojďme jim společně POMÁHAT (ne trestat, vyhrožovat, zakazovat...) a zároveň jim přenechat odpovědnost na jejich cestě za poznáváním (učením se). Vždyť už teď nám dělají radost :-), Mgr. Miroslava Kubešová, ředitelka školy


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page