top of page

Celostátní úspěch v soutěži Bobřík informatiky

V minulém a předminulém týdnu se naše škola zapojila do celostátní online soutěže „Bobřík informatiky“, která probíhala na portále ibobr.cz. Soutěž je zaměřena na informatické myšlení, což je trendem současného pojetí informatiky, tzv. nové informatiky, která rozvíjí u žáků programování, algoritmizaci, informační systémy a také digitální technologie. Byli jsme široko daleko jedinou školou ve Šluknovském výběžku, která se do soutěže zapojila.


Soutěž se uskutečnila ve dvou týdnech a byla dobrovolná, dle zájmu dětí.

8. – 12. 11. kategorie Mini (4. a 5. třída ZŠ) a kategorie Benjamin (6. a 7. třída ZŠ)

15. – 19. 11. kategorie Kadet (8. a 9. třída ZŠ) a navíc dne 16. 11. vybraní žáci naší školy soutěžili v kategorii Junior, která je určena pro žáky 1. a 2. ročníku střední školy.


Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo v určené kategorii získal 120 a více bodů. Nejvyšší možný počet bodů byl 192. V kategorii Mini máme 5 úspěšných řešitelů, v kategorii Benjamin 3 úspěšné řešitele, v kategorii Kadet dosáhlo úspěchu 6 řešitelů a v kategorii Junior 1 úspěšného řešitele.

O šikovnosti, nadání a silném informatickém myšlení našich žáků svědčí to, že celkem 3 žáci – František Ťápal (8. B), Jakub Červík (6. A) a Matěj Mikule (7. B) se stali úspěšnými řešiteli ve své kategorii a navíc v kategorii vyšší.


V absolutním pořadí, co se týče zisku nejvyššího počtu bodů od nás ze školy, na pomyslné třetí místo dosáhla Elizabeth Marešová (8. A) se ziskem 148 bodů, na místě druhém skončil Jakub Červík (6. A) se ziskem 161 bodů a absolutním vítězem se stal František Ťápal (8. B) se ziskem 177 bodů.

Všichni soutěžící obdrží pamětní list a úspěšní řešitelé budou oceněni pamětním listem z rukou paní ředitelky. Už teď jsou žáci natěšeni na příští rok, kdy si to spolu „rozdají“ v 15. ročníku soutěže Bobřík informatiky. Ing. Daniel Tomčala, učitel informatiky

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opmerkingen


bottom of page